Меню
Переклад сторінки
Переклад цієї сторінки
Друзі сайту

Для красивого отображения Облака
необходим
Adobe Flash Player 9
или выше
Скачать Adobe Flash Player

Наше опитування
Оцініть цей сайт

Результат опроса Результаты Все опросы нашего сайта Архив опросов

Всего голосовало: 3
Статистика сайту
PR-CY.ru
Зараз online
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Free counters!


1. Коли батьки добре ставляться до дитини, це допомагає їй зрозуміти - життя прекрасне.

2. Виховання дітей вимагає терпіння, самовіддачі та внутрішньої стабільності.

3. Розвивайте вміння розпитувати дитину, вислуховувати її, демонструючи при цьому щирий інтерес.

4. Розширюйте уявлення дітей про людські почуття.

5. Учіть дитину адекватно реагувати на якусь подію, вчинок, результат діяльності.

6. Навчайте з оптимізмом ставитися до труднощів, розвивайте потребу в їх подоланні.

7. Виховуйте силу волі, розвивайте адекватну вимогливість до себе.

8. Давайте дитині час періодично розвантажуватися, розслаблятися.

9. Допомагайте дитині повірити в себе і свої сили.

10. Намагайтеся бути одночасно вимогливим і добрим.

  1. Любить свою дитину!
  2. Охороняйте свою дитину!
  3. Станьте хорошим прикладом для своєї дитини!
  4. Грайте зі своєю дитиною!
  5. Працюйте зі своєю дитиною!
  6. Покажіть дитині можливості і межі людської свободи!

   7. Привчайте дитину бути слухняною!

   8. Надайте дитині такі переживання, які будуть мати цінність спогадів про щасливе дитинство, зігріваючи її все життя.

   9. Дозволяйте дитині набувати життєвий досвід. Нехай навіть не безболісно, але самостійно!

   10. Чекайте від дитини тільки таких міркувань і оцінок, на які вона здатна в своєму віці, виходячи з рівня свого розвитку і життєвого досвіду! 

Поради практичного психолога учням

Правила поведінки в ситуації конфлікту

- Вирішуй проблему в теперішньому часі, не згадуючи про минулі образи і конфлікти.

- Будь відкритим у спілкуванні, доброзичливим, прагни до створення клімату взаємної довіри.

- Спробуй поставити себе на місце опонента.

- Не говори образливих слів, не вживай негативних епітетів.

- Висловлюй і аргументуй свої наміри і плани у випадку незадоволення вимог (!Але ні в якому разі не погрожуй!).

- Будь готовим подолати самолюбство, амбіції, визнати власну неправоту в тих чи інших питаннях і позиціях

В конфлікті завжди винуваті обидві сторони

На примирення йде той, хто моральніший, мудріший, сильніший духом

 

ЯК ПОВОДИТИСЯ ПІД ЧАС ТЕСТІВ, ІСПИТІВ

1. Уникайте паніки. Нервуватися перед іспитом — це природно, але панікувати — непродуктивно, тому що Ви не зможете мислити чітко.

2. Найшвидший і найбільш ефективний спосіб подолання відчуття стресу й паніки — це заплющити очі й зробити кілька повільних, глибоких вдихів і видихів. Це заспокоїть Вашу нервову систему. Одночасно можна проговорити про себе кілька разів: «Я спокійний і розслаблений» або «Я знаю, що зможу це зробити, і зроблю добре».

3. Якщо Ви відчуваєте у своїй голові порожнечу — не панікуйте! Паніка тільки ускладнить процес згадування та сприйняття інформації. Натомість спробуйте на хвилину зосередитися на повільному, глибокому вдиху. Якщо Ви все ж не можете згадати необхідної інформації, переходьте до іншого питання; поверніться до забутого пізніше.

4. Після іспиту не потрібно марно гаяти час, засуджуючи та критикуючи себе за те, що, на Вашу думку, ви зробили не так. Найчастіше власна самооцінка буває найбільш критичною. Привітайте і похваліть себе за те, що зробили правильно.

5. Якщо випробування справді змушують Вас почуватися нездоровим, турбують або гнітять, не ховайте своїх почуттів. Поговоріть із ким-небудь про це. У деяких культурах люди думають, що ділитися своїми почуттями й турботами з іншими — неправильно. Але це єдиний спосіб одержання допомоги й підтримки! В Англії кажуть: «Проблема, якою ти поділився, — вирішена проблема». Отже, Ви обов'язково маєте знайти того, з ким можете поділитися своїми турботами. Може, це буде Ваш друг, колега або член родини. Або директор чи його заступник. Або методист. Або психолог. Пам’ятайте, Ви – не один!

Поради учням щодо підготовки до ЗНО.

У період підготовки до тестування радикально змінювати режим дня не треба, тому що різка зміна звичного способу життя погано позначається на біологічних ритмах людини і вимагає тривалого періоду адаптації. Тому під час підготовки до тестування слід залишити свій режим дня тим самим, внести лише деякі мінімальні корективи. Не рекомендується посилювати навчальне навантаження за рахунок сну. Спокійний тривалий сон знімає розумову втому, відновлює витрачені сили організму, а так само відіграє важливу роль у механізмах пам'яті людини. Тому скорочення сну може призвести до млявості, поганого психічного самопочуття, апатії, що просто неприпустимо! Якщо є можливість, бажано додати до основного сну вночі ще годину півтора денного сну (короткотермінового).

Наступним найважливішим чинником правильної підготовки до ЗНО є правильне харчування. Під час інтенсивної розумової роботи рекомендується чотирьох разове харчування. У раціоні має бути достатня кількість білків, вітамінів і рослинних жирів. Харчування має бути середньої калорійності. Дуже важлива наявність в їжі свіжих рослинних продуктів - овочів і фруктів. В якості основних джерел вітамінів можна використовувати житній хліб, яйця, печінку, а так само мед та волоські горіхи.
Нестача води в організмі різко знижує швидкість нервових процесів. Отже, перед іспитом або під час нього доцільно випити кілька ковтків води. Найкраще підходить

мінеральна вода, бо вона містить іони калію або натрію, щоберуть участь в електрохімічних реакціях. Можна пити просто чисту воду або зелений чай. Всі інші напої з цієї точки зору даремні або шкідливі.

Правильно організований побут так само є найважливішим чинником, так як від здатності організму переносити навантаження залежить багато чого. Категорично не рекомендується активно займатися чим-небудь вночі, приймати багато кофеїну і зловживати нікотином. Ці речі краще виключити взагалі!

КОНТРОЛЬ НАД СТРЕСОМ
ЗАГАЛЬНІ ПОРАДИ: ЯК УПОРАТИСЯ ІЗ СТРЕСОМ ПІД ЧАС ВИПРОБУВАНЬ

Повірте в себе. Ви не змогли вивчити той чи інший предмет, якби не були до того здатні. А це значить, що, якщо Ви виділите достатньо часу і підготуєтеся до іспиту належним чином, то обов'язково покажете себе без зайвого хвилювання й занепокоєння.
Не намагайтеся завжди зробити все. Завжди бути успішним і тягнутися до зірок — це прекрасно. Але при цьому необхідно дотримуватися балансу. Думаючи, що оцінка нижча за «відмінно» означає провал, Ви зводите для себе психологічний бар'єр. Необхідно завжди намагатися робити все добре, але не забувати, що ніхто не може постійно залишатися ідеалом.

Якщо чогось не розумієте у теоретичному матеріалі, то сплануйте й уживайте послідовних заходів для подолання проблеми.

Не тримайте все в собі. Шукаючи підтримки у друзів , батьків, педагогів та розповідаючи їм про проблеми, Ви значно знижуєте свою тривогу перед майбутнім випробуванням.

Дивіться на все у перспективі. Випробування можуть здаватися Вам найзнаковішою подією сьогодення, але в контексті всього Вашого життя — це дрібниці.

НАПЕРЕДОДІ ІСПИТІВ

Багато хто вважає: для того, щоб повністю підготуватися до іспиту, не вистачає всього однієї, останньої перед ним ночі. Це неправильно. Ти вже втомився, і не треба себе перевтомлювати. Навпаки, з вечора перестань готуватися, прийми душ, зроби прогулянку. Виспись якнайкраще, щоб встати відпочившим, з відчуттям свого здоров'я, сили, "бойового" настрою. Адже іспит - це своєрідна боротьба, в якій потрібно проявити себе, показати свої можливості і здібності.

ПОРАДИ ЩОДО ПІДГОТОВКИ ДО ВИПРОБУВАНЬ, ТЕСТІВ, ІСПИТІВ

1. Залишіть для підготовки до випробувань достатньо часу, щоб не виникла ситуація, коли потрібно прочитати ще щось в останню хвилину. Цей підхід дозволить значно підсилити Вашу впевненість у своїх силах, адже Ви знатимете, що витратили достатньо часу на підготовку й підготувалися добре.

2. Складіть розклад своєї підготовки до іспитів, тестів, щоб Ви змогли стежити за часом і моніторити власний прогрес. Залишіть час на відпочинок і розваги, щоб уникнути перевтоми.

3. Тільки-но Ви помітите, що увага розсіюється, а Ваш мозок почав утомлюватися, влаштуйте короткий відпочинок. Після того, як будете готові працювати далі, повертайтеся до занять.

4. Експериментуйте із різними методиками підготовки, щоб заняття стали для Вас розвагою і Ваша мотивація зросла.

5. Не пийте занадто багато кави і газованих напоїв: кофеїн тільки більше збудить Ваш мозок і зробить його менш сприйнятливим до інформації. Харчуйтеся частіше і правильно – у період активної підготовки до випробувань Вашому мозку потрібно більше поживних речовин.

6. Регулярні, але помірні фізичні вправи підсилять Вашу енергію, прояснять мислення і знизять відчуття стресу.

7. Спробуйте вправи йоги, дихальну гімнастику або інші способи розслаблення й подолання стресу. Вони допоможуть Вам зняти напруження, підсилять концентрацію уваги, а також поліпшать сон.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО...

1. ...раптом виявилося, що вам попалося питання, з якого Ви можете сказати дуже небагато? Не панікуйте, а одразу починайте записувати все, що колись чули із цього приводу: чи то з телепередачі, чи то із розмови з колегами чи друзями або з енциклопедії. У процесі написання Ви можете ще щось згадати, можливо, із курсу навчання у інституті або із прочитаного. А можна зробити й так. Розділіть лист паперу навпіл. Ліворуч напишіть, наприклад: «Що я знаю» (або просто поставте «+»), а праворуч — «Що мені невідомо» (або «—»). Сміливіше пишіть ліворуч усе, що Вам спадає на думку, — правила, приклади, окремі положення тощо. Нічого, якщо все це буде безладно. Праворуч записуйте питання, «діри», пункти, про які, як вам здається, Ви нічого не можете сказати. Час від часу переглядайте праву частину й викреслюйте все, що згадали. Наприкінці підготовки обов'язково складіть план відповіді: краще відповісти не все, але те, що ви знаєте, викласти чітко й логічно.

2. ...узагалі нічого не знаєте. Не кажіть про це екзаменатору, а говоріть будь про що, навіть верзіть якусь ахінею, на кшталт: «Перш ніж розповісти про творчість Пушкіна, треба поговорити про принципи поетичної творчості взагалі...». Покажіть, що знаєте хоч щось. Хоча, звісно, краще грати за правилами.

3. ...на півслові ви забули, про що треба говорити. Насамперед не «губіть голови». Зберігайте спокій, хоча б зовнішній — таке може трапитися з кожним! Повторіть останню фразу, спочатку так само, як і раніше, а потім, якщо зможете, іншими словами. За цей час згадаєте план відповіді: що Ви вже розповіли? Чого стосується ця фраза? У більшості випадків це допомагає. Якщо це так — сміливо відповідайте далі. Якщо ні — подивіться на наступний пункт плану і починайте розповідати його (навіть якщо Вам тільки здається, що цей пункт наступний). Потім наприкінці відповіді завжди можна повернутися до того, що пропустили.

4. ...Ви вже майже скінчили відповідати, й отут, нарешті, згадали, про що хотіли сказати, коли «втратили думку», або про що забули. Нічого страшного. Закінчуйте говорити те, про що говорили, а потім скажіть те, що пропустили. У жодному разі не переривайте відповіді заради цього. Краще нехай про щось Ви скажете пізніше, ніж уся відповідь виявиться нелогічною. Не говоріть: «Так, я ще забула сказати про...». Говоріть, наприклад, так: «А якщо повернутися до (назва пункту плану), я хотіла би додати...» або так: «Крім того, треба сказати, що...», «Варто підкреслити...».

5. ...Вас не слухають. Не сприймайте це як особисту образу. Відповідайте далі, немов нічого не помітили.

6. ...екзаменатор у різкій і неприємній формі перериває Вас, вимагає щось уточнити, повторити. Або ще гірше, «кидає» неприємні репліки. Не думайте про це. Від Вас потрібні мужність і зібраність, уміння не показувати образи. Сконцентруйте увагу на точній відповіді. Відповідайте чітко й коротко. Тільки так Ви зможете довести, що до Вас ставляться несправедливо. У жодному разі не показуйте, що розлютилися, і не намагайтеся викликати жалощі до себе. Найефективніше — зберегти почуття власної гідності і так триматися.

7. ...Ви обмовилися, і всі стали сміятися. Не переймайтеся. Це може трапитися з кожним. Обмовляються навіть професіонали — диктори радіо й телебачення. Посмійтеся разом з усіма — і все. Якщо ж цього крім Вас узагалі ніхто не помітив, говоріть далі, немов нічого не трапилось.

8. ...Вам ставлять додаткове запитання. Не лякайтеся. Не кваптеся з відповідаю. Можете сказати, що Вам треба трохи подумати. Чітко визначте, чого стосується це запитання, якої відповіді воно вимагає. Перш ніж говорити, сформулюйте відповідь подумки. Часу на це потрібно зовсім небагато.

9. ...Ви помилилися. Ну то й що? Помилки бувають у всіх. Якщо Ви помітили помилку і знаєте, як її виправити, зробіть це. Якщо ж не впевнені, правильна Ваша відповідь чи ні, відповідайте далі, начебто нічого не трапилось. Якщо Вам вкажуть на помилку, і Ви не впевнені у своїй правоті, краще погодьтеся. Не бійтеся помилок!

10. ...Вам поставили оцінку нижче за ту, на яку ви розраховували. Не сперечайтеся, нікому нічого не доводьте. І звичайно, ніколи не забувайте про почуття гумору — нехай воно не залишає вас і під час конкурсу.

Як справитися з екзаменаційним хвилюванням?

1. Перейменування. Відомо, що найчастіше найбільшу тривогу викликає не сама подія (наприклад, майбутній іспит), а думки з приводу цієї події. Можна спробувати регулювати хід своїх думок щодо іспиту, надаючи їм позитивність і конструктивність. Корисно дати позитивне або нейтральне уявне визначення іспиту, що робить сприйняття цієї події більш спокійним: не «важке випробування», не «стрес», не «крах», а просто «тестування» або «черговий іспит».

2. Розмова із самим собою. Слід запитати себе, яка реальна небезпека існує в цій події, як виглядає гірший результат і що в цьому випадку потрібно буде зробити. Які можливі труднощі іспиту для мене особисто і як їх полегшити?


Кілька універсальних рецептів для більш успішної тактики виконання тестування.

- Зосередься! Після виконання попередньої частини тестування (заповнення бланків), коли ти прояснив всі незрозумілі для себе моменти, постарайся зосередитися і оволодіти собою. Для тебе повинні існувати тільки текст завдань та години, під час тестування. Спіши не поспішаючи! Жорсткі рамки часу не повинні впливати на якість твоїх відповідей. Перед тим, як вписати відповідь, перечитай питання двічі і переконайся, що ти правильно зрозумів, що від тебе вимагається.

- Почни з легкого! Почни відповідати на ті питання, в знанні яких ти не сумніваєшся, не зупиняючись на тих, які можуть викликати довгі роздуми. Тоді ти будеш ти спокійний, голова почне працювати більш ясно і чітко, що ж саме в робочий ритм. Ти як би звільнишся від нервозності, і вся твоя енергія потім буде спрямована на більш важкі питання.

- Пропускай! Треба навчитися пропускати важкі або незрозумілі завдання. Пам'ятайте: у тексті завжди знайдуться такі питання, з якими ти обов'язково справишся. Просто нерозумно недобрати балів тільки тому, що ти не дійшов до "своїх" завдань, а застрягли на тих, які викликають у тебе труднощі.

- Читай завдання до кінця! Поспіх не повинен призводити до того, що ти намагаєшся зрозуміти умови завдання "з першого слова" і добудовувати кінцівку у власній уяві. Це вірний спосіб зробити прикрі помилки в найлегших питаннях.

- Думай тільки про поточне завдання! Коли ти бачиш нове завдання, забудь все, що було в попередньому. Як правило, завдання в тестах не пов'язані один з одним, тому знання, які ви застосували в одному (уже вирішеному вами), як правило, не допомагають, а тільки заважають сконцентруватися й правильно вирішити інше завдання. Ця установка дає вам й інший безцінний психологічний ефект - забудьте про невдачу в минулому завданні (якщо воно виявилося не по зубах). Думай тільки про те, що кожне нове завдання - це шанс набрати очки.

- Виключаю! Багато завдань можна швидше вирішити, якщо не шукати відразу правильний варіант відповіді, а послідовно виключати ті, які явно не підходять. Метод виключення дозволяє в підсумку сконцентрувати увагу всього на одному - двох варіантах, а не на всіх п'яти-семи (що набагато складніше).

- Заплануй два кола! Розрахований час так, щоб за дві третини всього відведеного часу пройтися по всіх легких завданнях ( "перше коло"). Тоді ти встигнеш набрати максимум очок на тих завданнях, а потім спокійно повернутися і подумати над важкими, які тобі спочатку довелося пропустити ( "друге коло").

- Перевір! Залиш час для перевірки своєї роботи, хоча б, щоб встигнути пробігти очима й помітити явні помилки.

- Вгадуй! Якщо ти не впевнений у виборі відповіді, але інтуїтивно можеш віддати перевагу якійсь відповіді іншим, то інтуїції варто довіряти! При цьому вибирай такий варіант, який, на твій погляд, має велику ймовірність. Прагни виконати всі завдання, але пам'ятай, що на практиці це нереально. Зауважте, що тестові завдання розраховані на максимальний рівень труднощі, і кількість вирішених тобою завдань цілком може виявитися достатнім для гарної оцінки.

- Не пожалій двох-трьох хвилин на те, щоб привести себе в стан рівноваги. Згадай про ритмічне дихання, аутогенне тренування. Подихай, заспокойся.

- Будь уважний! На початку тестування тобі повідомлять необхідну інформацію (як заповнювати бланк). Від того, наскільки ти уважно запам'ятаєш всі ці правила, залежить правильність твоїх відповідей!

- З приводу різних прикмет і звичаїв. Все-таки варто бути реалістом і скептично ставитися до даних речей. Тільки реальні знання і можливо зовсім небагато удача допоможуть тобі здати успішно ЗНО.

Звички щасливих людей

Існують звички щасливих людей, придбавши які, будь-яка людина може змінити своє життя на краще.

Людина сама несе відповідальність за своє щастя. Щасливі люди по-іншому позиціонують себе в суспільстві і побуті, хоча самі не помічають своїх особливостей. Але з боку цілком можливо розгледіти їх особливі звички.

Звичка №1

До звичок щасливих людей відноситься звичка не турбуватися про те, що про вас думають інші. Щасливі люди не дозволяють негативно налаштованим людям впливати на їх самопочуття. Вони просто не думає про них. Щаслива людина не буде старатися догодити кожному, він має свою власну думку.

Звичка №2

Щасливі люди – оптимісти. До звичок щасливих людей можна віднести позитивний настрій і вміння в будь-якій ситуації знаходити позитивну сторону. Якщо такої немає – вони самі її творять. А тому вони не переживають з приводу втрачених можливостей.

Звичка №3

Жити в сьогоденні і нічого не відкладати на потім – ось звички щасливих людей, властиві тільки їм. Вони не планують щасливо жити коли-небудь в майбутньому, вони і так живуть тут і зараз.

Звичка №4

Існують і більш явні прояви звичок щасливих людей: їх можна дізнатися за звичаєм посміхатися практично в будь-якій життєвій ситуації. Вони часто сміються, і ця звичка відповідає внутрішньому стану і відкритості щасливих людей.

Звичка №5

Звичка вибирати собі в друзі таких же щасливих людей. Вони як би притягуються один до одного і заряджаються один від одного позитивною енергією.

Звичка №6

Інтерес до життя властивий щасливим людям повною мірою. Звичка вчитися у щасливих людей не проходить з роками, а можливо, навіть